Staňte se opravdovým pánem vaší domácnosti

Chytrá zařízení se na trhu neustále rozšiřují a zdokonalují. Ať už jde o chytré telefony, chytré televize, notebooky, atd. Neustálé zdokonalování se týká i chytrých domácností neboli smart home, které představují systém ovládání různých spotřebičů a zařízení v domácnosti na dálku. Cílem všech chytrých technologií je usnadnit člověku život a dát jistý komfort.  A co tedy vše již chytré domácností umí a kde si je pořídit?

 

Ovládání odkudkoli

Jednou z předností chytrých domácností je rozhodně jejich ovládání odkudkoli. Vlastní domácnost, tak můžete sledovat a řídit pomocí chytrého telefonu či tabletu, ať jste doma či v práci. Chytré domácnosti mají dnes řadu funkcí, které v každém z nás vyvolají pocit pána domu, ale i bezpečí. Základem komfortu je například jednoduché ovládání světel, spotřebičů, žaluzií či regulace plošného vytápění a chlazení. Běžným standardem je i zabezpečení domova.

 

Specialista na chytrou domácnost

Specialistou na chytré domácnosti je řada firem, mezi něž spadá i společnost Afriso. Tato společnost je na trhu již od roku 1869 a za této doby si tak vybudovala významnou pověst spolehlivých a kvalitních zařízení. Ve svém e-shopu nabízí řadu aktivních členů chytré domácnosti, včetně centrálních jednotek. Výhoda centrální jednotky od společnosti Afriso spočívá v tom, že dokáže komunikovat s různými signály. Díky tomu je možné využívat i konkurenční zařízení.

 

Bezdrátová technologie

Mezi další přednost chytré domácnosti od společnosti Afriso patří využívání bezdrátového protokolu EnOcean. Tento systém má výhodu v tom, že nepotřebuje baterie, a tak nehrozí neustálé doplňování baterií. EnOcean využívá energii z okolního prostředí, jako je energie z pohybu, rozdílu teplot či slunečního světla. Tato bezdrátová technologie tak zaručuje bezúdržbovou automatizaci vašeho domu či bytu.

Další informace o smart home můžete najít na webových stránkách společnosti Afriso.