Svět rolet a žaluzií: jaké jsou nejnovější trendy?

Milovníci moderního zastínění s napětím sledují konec roku, který spolu s s blížící se vánoční atmosférou odhaluje také poslední interiérové novinky na veletrzích a festivalech. Vybrali jsme pro vás to nejlepší za celý rok v oblasti stínící techniky a poradíme vám, co je právě teď trendy a čím nebudete zaručeně OUT po několik dalších let.

 

Že jsou žaluzie a ústupu? Ani náhodou!

Nemají se kam posouvat, jsou stále stejné, chybí jim originalita – takové výtky zaznívaly na adresu tohoto bytového doplňku. Ale moderní kvalitní žaluzie ještě umí překvapit. Okoukaly se vám už ty horizontální? Pak jednoduše vsaďte a žaluzie vertikální, na nichž se neusazuj prach a špína a velmi jednoduše se čistí.

Máte velká střešní okna? Pak si nechte vyrobit žaluzie na míru přesně podle svých potřeb, přaní a vkusu.

Jste milovníci přírodních materiálů? Pak se zaměřte na žaluzie dřevěné, které vás překvapí svým jedinečným vzhledem a dlouhodobou odolností. Navíc skvěle zapadnou do každého interiéru!

 

Rolety jako moderní designový prvek

I rolety nyní zažívají vzestup. Už dávno se samy nevystřelují vzhůru v tom nejnevhodnějším okamžiku ani netrvají na instalaci přímo do okna. Možností je dnes mnohem více. A na co se zaměřit především?

Designové rolety z potištěné látky na sebe mohou vzít úlohu dominantního prvku v místnosti a navíc dokáží účinně odfiltrovat i polední sluneční žár.

Ke slovu mohou přijít i přírodní prvky. Bambusové rolety vás rázem vrátí do časů vaší exotické dovolené a přiblíží vaši domácnost zase o trochu blíže ke světu venku.

Chcete něco, co je skutečně IN? Pak vsaďte a originální rolety Den a noc inspirované žaluziemi. Díky unikátní koncepci se na nich střídají stínící pruhy s těmi transparentními, takže vždy můžete do svého domova propustit přesně tolik světla, kolik je právě třeba. Budete překvapeni, jak komfortní může takové řešení být!