Světová jednička mezi bourbony Jim Beam letos slaví 225. výročí

Značku bourbon whisky Jim Beam znají lidé po celém světě. Základ tvoří více jak 225 let starý tajný recept rodiny Beamů, který neustále vylepšovalo a dovádělo k dokonalosti sedm rodinných generací. Letošní výročí 225 let od založení má oslavovat dosavadní úspěchy a být zároveň příslibem dalších příjemných zážitků spojených s Jim Beam pro všechny jeho příznivce.

Historii značky Jim Beam začali psát v 18. století Böhmovi, německá rodina, která se vydala do Ameriky splnit si své podnikatelské sny. Usazeni v Kentucky, s novým příjmením Beam, začali pěstovat kukuřici. Její přebytky vypálili a nechali ležet v dubových sudech. Přestože v Americe byla tou dobou populární žitná, nebál se mladý James Beam riskovat a nabídnout trhu Kentucky Straight Bourbon Whisky podle Beamovy rodinné receptury. Oproti žitné vynikal bourbon jemnější a sladší chutí, což si Američani a posléze i zbytek světa velice oblíbil.

V dnešní době si Jim Beam můžete objednat ve více než 120 zemích světa. Oproti řadě ostatních bourbonů zraje Jim Beam v silně vypálených sudech minimálně 4 roky, proto dosahuje vanilkově kořeněného aroma s letmým dotekem karamelu a čistým závěrem.

Bourbon si vychutnáte jak v čisté podobě, tak i v řadě míchaných drinků. Perfektním letním osvěžením je například Jim Beam s colou, kde se příjemně harmonizuje kořenitý charakter anebo Jim Beam Kentucky Storm, jehož základem je Jim Beam Honey v kombinaci se zázvorovou limonádou a limetovou šťávou.

 

Namíchejte si skvělé letní drinky s JIM BEAM:

Jim Beam & Cola

Sklenici naplňte ledem a zalijte panákem Jim Beam. Přilijte colu, vložte do sklenice pár plátků citronu a zamíchejte

 

Jim Beam Kentucky Storm

Sklenici naplňte ledem a zalijte panákem Jim Beam Apple. Přilijte zázvorové pivo, vložte do sklenice pár plátků limety a zamíchejte

 

 

Jim Beam Kentucky Straight Bourbon

Oproti spoustě ostatních bourbonů zraje Jim Beam v silně vypálených sudech minimálně 4 roky, proto dosahuje vanilkově kořeněného aroma s letmým dotekem karamelu a čistým závěrem.

 

 

Jim Beam Black Extra Aged

Komplexní chuť vyzrálého bourbonu Jim Beam Black Extra Aged nabízí dřevitost získanou dlouhým zráním v opálených dubových sudech. Díky tomu má svou temně jantarovou barvu. Ve vůni najdete vanilku a kandované ovoce, v chuti objevíte kořeněné a dřevité tóny s příměsí karamelu. Dlouhotrvající závěr zanechává kouřivost, dubové dřevo, vanilku a další koření.

 

Ochutnejte i ochucené varianty Jim Beam:

Jim Beam Apple a Jim Beam Honey

V ochucených variantách Jim Beam Honey a Apple najdete typickou dřevitost bourbonu zjemněnou nasládlými tóny vybraných ingrediencí. Skvělá volba pro servírování v čisté podobě i v míchaných drincích.