Teleskopický obušek jako ideální prostředek sebeobrany

Dokážete se ubránit, když vás někdo napadne? Poměrně obligátní otázka, nicméně najde se jen málo lidí, kteří dokážou odpovědět kladně. Často mezi ně patří pánové mající spíše než cokoli jiného vysoké sebevědomí. V každém případě v reálném světě jistě neplatí, že kladní hrdinové vždy zvítězí bez ztráty kytičky. Jen málokdo z nás je připraven na skutečné napadení a ubránit se mu lze dost složitě. Z toho důvodu není od věci pořídit si nějaký obranný nástroj.

 

Alternativ existuje více

Jako efektivní nástroj sebeobrany si lze pořídit hned několik věcí. Tradičně se jedná zejména o pepřové spreje, případně elektrické paralyzéry. Obojí je účinné, nicméně jak paralyzér, tak i pepřový sprej může napáchat škody také na vás samotných, případně jiných lidech. Výbornou volbou jsou moderní teleskopické obušky. Především pro muže jde o vynikající nástroj přiměřené obrany.

 

Sebeobrana v rámci platných zákonů

Jestliže vás někdo napadne, máte právo užít v krajní nouzi prostředky sebeobrany a odvrátit potenciální útok. Obrana ovšem musí být nezbytně přiměřená. Jinými slovy, když na vás půjde někdo s holýma rukama, nelze jej atakovat nožem, případně jinou zbraní schopnou způsobit devastující poranění. Mnohdy se ostatně doporučuje spíše utéct. Jinak s takovým teleskopickým obuškem by nic takového hrozit nemělo.

 

Teleskopický obušek zakoupíte jednoduše online

Koupit si ochranný prostředek pro vlastní klid není nic, za co byste se měli stydět. Teleskopické obušky jsou navíc absolutně nenápadné a dají se otevřít naprosto jednoduše. Stačí jeden švih. Cena obušku není nijak vysoká. Vejít se můžete pohodlně do pouhých 400 korun. A kde si obušek zakoupit? Naším tipem je eshop Kentaurzbrane.cz. Nabídka různých obranných prostředků je tady maximálně pestrá.