Umíte běhat naboso?

Taková jednoduchá otázka. Jenže když si to zkusíte, zjistíte, že to zase tak jednoduché není. Nohy i celkové držení těla si zvykli na pohyb v botách s tvrdou podrážkou a přirozený běh může být ze začátku docela složitý.

Běžné boty mají tvrdou podrážku a pevný tvar, kterému se musí vaše noha přizpůsobit. Při běhu, ale i chůzi, se tak noha chová jinak, než je jí přirozené. Takže když si pak boty sundáte a zkusíte se jen tak rozběhnout naboso, může se stát, že vlastně nebudete vědět, jak na to. Je jasné, že ne všichni máme za domem lesní cestu s měkkým mechem, abychom to mohli hned zkusit a obavy ze zranění bosých chodidel jsou zvlášť ve městě na místě. Ochranu a přitom volnost pohybu vám zajistí ponožkoboty Skinners, unikátní český vynález. Vypadají jako ponožky, ale jsou odolné jako boty, taková ponožka s podrážkou.

Při chůzi nebo běhu naboso se prsty roztáhnou pro zlepšení stability a celá noha funguje v pohybu jinak. První kroky v ponožkobotách Skinners tak můžou být dost nezvyklé a to jste ještě nevyběhli. Tenká podrážka barefoot obuvi dovoluje chodidlům vnímat každou nerovnost terénu, každý kamínek nebo klacík, přes který uděláte krok. To může způsobit, že nebudete vědět, jak správně při běhu našlapovat, zda nejdřív patu, nebo špičku. Nejlepší je přestat na to myslet, noha si sama najde svůj přirozený rytmus a brzy si zvyknete i na citlivost chodidel v terénu, naopak si ji začnete užívat.

Chůze naboso je nejen příjemná masáž pro chodidla, ale také velmi zdravá pro jejich klenbu i správné držení těla. Může pomoci s bolestmi zad i kloubů a zlepšit stav plochých nohou. Ponožkoboty Skinners nijak neomezí v pohybu a díky pružnému materiálu se perfektně přizpůsobí tvaru vaší nohy, nikde nebudou tlačit ani překážet. Navíc jsou velmi skladné, srolované do ruličky se vejdou do kapsy a tak je můžete mít kdykoli s sebou. Třeba i v kanceláři, kdy o polední pauze sundáte boty, nazujete Skinners a půjdete se projít nebo proběhnout po blízkém parku. Odvděčí se vám nejen vaše nohy, ale i mysl – do kanceláře se vrátíte odpočatí a s novými silami do další práce.