Užijte si letní dny v pohodlí a bez hmyzu

Léto je roční období, na které se většina z nás těší mnoho měsíců. Dovolená, výlety, dlouhé dny, sluneční paprsky a spousta zážitků jsou odměnou za dlouhé čekání. Doma pak máme okna dokořán a užíváme si čerstvý vzduch. Dokonalé léto kazí jen hmyz a občasné dusno.

Když jsme někde v kempu nebo u vody, na občasného komára nebo brouka jsme tak nějak připraveni. Doma ale chceme mít klid a pohodu a neválčit s dotěrným hmyzem, což je ale občas dost velký problém. Na sídlištích nás navštěvují přes otevřená okna a balkony, v rodinných domech mohou přijít i dveřmi, terasou nebo francouzským oknem a otravné jsou i vosy, včely a ovádi. Pohodlným řešením jsou účinné sítě proti hmyzu, které v oknech nebo dveřích nijak nepřekáží běžnému užívání, ale omezí hmyzu možnost dostat se dovnitř. Montáž i demontáž na rám okna je velmi snadná a funkčnost se projeví okamžitě.

Kromě hmyzu nám dokáže pobyt doma znepříjemnit i velké dusno nebo opravdu vysoké teploty. Na obojí není letošní léto nouze a tak se vyplatí si dům chránit před přehřátím. Vyplatí se mít přes den zatažené žaluzie nebo upřednostnit venkovní rolety, které zabrání slunečním paprskům na přímo pronikat do domu a zaručí, že si doma udržíte příjemnou teplotu. K večeru, kdy horko poleví, pak jednoduše stačí rolety vytáhnout a do domu pustit svěží vzduch. V noci vám pak rolety pomohou zajistit tmu pro kvalitní spánek.

Letní počasí nás také často nutí ke změnám v interiéru a jeho celkovém odlehčení a prosvětlení. Mohutné skříně a komody nahrazuje jedinečný sektorový nábytek, který je odolný a přitom působí velmi lehce a elegantně. Výhodou sektorového nábytku je velká variabilita a možnost poskládat si jednotlivé kousky v pokoji tak, jak nám vyhovuje. Celkový vzhled místnosti se tak změní k nepoznání a působí čistým a vzdušným dojmem.

I když se snažíme přes léto trávit více času na čerstvém vzduchu, věnovat se sportu a jiným aktivitám, i doma je naše přítomnost potřeba. Dobře si odpočinout nebo vyřešit některé domácí povinnosti také patří k létu a je rozhodně lepší vše řešit v příjemném prostředí bez hmyzu nebo jiných nepříjemností.