Výhody foukané izolace šetří vaši kapsu

Doma musíme mít teplo, abychom se tam cítili dobře a v zimě to platí obzvlášť. Musíme tak topit a udržovat v domě teplo, zároveň se ale celou zimu obávat vysokých nákladů za topnou sezónu. Jak vám pomůže foukaná izolace ušetřit?

Částka za topení bývá jednou z nejvyšších položek rodinného rozpočtu a proto se všichni snaží ji co nejvíce snížit a na vytápění ušetřit. Levné topné materiály zpravidla vyjdou nakonec dráž, protože mají nízkou výhřevnost a tedy vyšší spotřebu. Výhodnější řešení je izolace a udržení tepla v domě. I proto se majitelé zaměří na zateplení fasády a výměnu oken a dveří, zapomínají na tu největší plochu v domě. Teplý vzduch stoupá vzhůru a bez dobře izolovaného stropu nám jím unikne nejvíce. Nejvhodnějším řešením pro stropy, krovy a podlahy půd je foukaná izolace Magmarelax s návratností investice během několika let.

Aplikace této izolace není nijak náročná ani netrvá mnoho dní jako u tradičních způsobů zateplení. Jeden pracovník ji zvládne za pár hodin a to bez jakéhokoli přerušení běžného užívání domu. Izolační materiál na dané místo přivádí hadice pomocí technologie foukání, čímž je zajištěno, že se  izolant dostane opravdu všude, do každé spáry i mezery. Tím vznikne jednolitá plocha bez rizika vytváření tepelných mostů. Foukaná minerální izolace nenadělá téměř žádný nepořádek, protože všechen potřebný izolační materiál i ostatní vybavení jsou umístěny na korbě nákladního automobilu parkujícího před domem. Nikde na zahradě ani na dvoře vám tak nepřekáží role izolačního materiálu, po ukončení aplikace si dělník vše opět odveze a do vašeho domu ani nemusí vkročit. K aplikaci izolantu stačí jen několik otvorů, kterými se protáhne hadice, celá realizace se tak obejde bez stavby lešení.

Vhodná doba pro aplikaci je kdykoli, v kterékoli roční období i třeba právě teď, před začátkem opravdové zimy. Izolace funguje ihned po aplikaci, v zimě pomáhá v domě udržet teplo a tím až o 30 % snížit náklady na vytápění, v létě chrání váš dům před přehříváním. Pro nezávaznou konzultaci a návrh řešení na míru přesně pro vás kontaktujte společnost IP Polná, která je na izolační systém Magmarelax již mnoho let odborníkem.