Zažeňte bacily a nedejte nachlazení žádnou šanci

Zimní období je u nás spjaté také s chřipkovými epidemiemi. Díky mírnému počasí mají bacily ideální podmínky, útočí na nás ze všech stran. Jak se nepříjemnému nachlazení vyhnout a posílit svou imunitu? Způsobů existuje celá řada.

 

Rozpohybujte tělo

Hýbejte se. Jakákoli pohybová aktivita, která udržuje tělo v dobré kondici je prospěšná. Nemusíte hned vyrážet do fitness centra, stačí si vyjít na procházku, místo výtahu vyběhnout schody, vystoupit z tramvaje o zastávku dřív. I takováto mírná tělesná aktivita podpoří fyzickou i duševní odolnost organismu.

 

Hlídejte si jídelníček

Pestrá, vyvážená a pravidelná strava patří k základním pilířům zdraví. Netrapte se proto hlady ani nedržte žádné drastické diety. Zbytečně byste si tak zadělaly na nejrůznější zdravotní problémy a rozhodili si celý organismus – včetně imunitního systému. Jídelníček by měl být složen z kvalitních a čerstvých surovin, zastoupeno by mělo být dostatek ovoce, zeleniny, chybět by neměly také celozrnné výrobky, maso, ořechy. Nezapomínejte ani na pitný režim, dopřejte si především neperlivou vodu a bylinné čaje. Hlídejte si přísun vitamínů, především vitaminu C, který posiluje imunitu a zároveň působí jako silný antioxidant. Hojně ho obsahují šípky, rakytník, černý rybíz, zelí, kiwi, brokolice nebo papája.

Dostaňte do těla vitamíny

Ideálním řešením, jak do těla dostat prospěšné látky i tekutiny zároveň, představuje smoothie. Tato doslova vitaminová bomba bude chutnat nejen vám, ale i vašim dětem. Servírovat ho můžete k snídani nebo ke svačině, jeho příprava vám zabere sotva pár minut, obzvlášť když si vezmete na pomoc ty správné pomocníky. Třeba vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1000 s extra silným 1000W motorem od společnosti Orava. Jeho extra ostré a odolné nerezové nože se jen tek neotupí a hravě si poradí i s tvrdými potravinami, včetně kostek ledu. Navíc dokáže suroviny zpracovat tak, že se v nich uchová maximum vitamínů a minerálů. Kromě lahodných smoothie s ním vykouzlíte i další mixované pochoutky, jako jsou šťávy, koktejly, ovocné dezerty, zmrzliny nebo dětská výživa. Čas vám nezabere ani jeho čištění, díly jsou totiž demontovatelné a uzpůsobené i po mytí v myčce. Tak, namixujte si ty správné vitamíny a udělejte něco pro své zdraví!