Zrcadlo, řekni mi, který stůj je nejkrásnější?

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, který je ten nejkrásnější? Milé dámy a pánové, řeč není o Sněhurce a zlé královně, ale tentokrát o stole. Jídelní stůl z masivu patří mezi TOP vyhledávané druhy nábytku na internetu a nejžádanější sortiment v kamenných prodejnách.

Zvolit mezi stoly ten nejkrásnější ale není volbou MISS. Jde o důmyslnou souhru funkčnosti a estetického cítění, kdy jídelní stoly z masivu představují dominantní prvek nábytku a interiéru. Vybrat designově krásný je otázkou, kde bude stůl umístěn a čemu bude sloužit. Pakliže své místo zastane pouze v kuchyni, měl by ladit s židlemi a jeho hlavní funkcí by měla být úloha stravovací.

Pokud bude stůl umístěn v obývacím pokoji nebo v společenské místnosti, může být více zdobný a kromě své prvotní funkce, jako místo pro požívání pokrmů, nese i poslání společenské. Schází se u něj celé rodiny, aby řešily své každodenní starosti, povídaly si, diskutovaly, činily rozhodnutí. Stoly z masivu jsou obvykle prvními místy, ke kterým se vodí návštěvy a prvním místem, co zůstane v mysli člověku zvenčí.

 

Designové kreace

Stůl spoluvytváří image celé domácnosti a je zcela libovolné, zda se jedná o ladění moderní, industriální, minimalistické, rustikální nebo starosvětské. Dnešní směsice návrhů ze vzorníků nabízí nespočet designových kreací, které budou ladit co do barvy, tak i tvaru.

Mezi klasiku stolů z masívu patří obdélníkové plochy stolových desek v kombinaci s kovovým půdorysem a těžištěm. Stolové nohy jsou tvořeny železnými vinkly nebo traverzovou úpravou. Kov může být nahrazen kamenem nebo jiným přírodním materiálem. Stůl z masivu snese příliv módních výstřelků, stejně tak ale konzervativní návrhy nebudou působit nijak nudně.

Mezi naprostou klasiku, která nenadchne, ani neurazí, patří industriální stůl Scott nebo jídelní masiv Rick. Hodí se do všech prostor a bude působit milým a střídmým dojmem. Pokud máte rádi extravagantnější doplňky, chybu neuděláte s jídelním stolem z masivu Alex, se stolem Brandon nebo Willy, které se vyznačují asymetrickým řešením nohou. Mezi stálice pak patří jídelní stůl z masivu Philip, který se hodí i coby součást sektoru.