Zvažujete koupi nemovitosti na odpočinek? Realitní trh vám přeje i na začátku roku 2016

chalupa_124457I přesto, že příjmy stále mírně rostou a životní úroveň v České republice jde lehce nahoru, není sehnání kvalitního a cenově přijatelného bydlení vůbec snadné. Právě díky velké touze po nových nemovitostech se předpokládá nárůst cen a snížení množství nabídek. A to je důvod, proč je začátek roku 2016 ideální chvílí pro nákup nemovitosti na důchod nebo jako forma investice.

 

 

 

 

Vzrůstající index dostupnosti bydlení

Index dostupnosti udává, jakou část příjmu je nutné vyčlenit na jednu splátku hypotečního úvěru. V lednu letošního roku byla tato hodnota na 33,5%, ale v poslední době došlo k jeho zvýšení na aktuálních 33,6%. Jedná se o velmi příznivá čísla, ale zatím to vypadá, že by stoupající tendence měla pokračovat, protože se zvyšující se poptávkou se logicky zvýší i ceny za nemovitosti. Nákup realit v Plzni je tolik výhodný i z toho důvodu, že hypotéky mají skvělé podmínky a úrokové sazby se pohybují nízko. To se však může v budoucnu změnit.

 

Hypotéky už výhodnější pravděpodobně nebudou

V letošním roce jsou plánovány regulace, které by měly upravit podmínky hypotečního financování nákupu nemovitosti. Pokud tedy plánujete nákup domu nebo bytu v Plzni, je ideální doba pro využití této příležitosti, za kterou budete v důchodu jenom rádi. Nová hypoteční směrnice zpřísní výhodné podmínky, kterými se jednotlivé společnosti snaží získat výhodou a co nejvíce klientů. Každá lokalita zaznamená jiný vývoj a například u realit v Plzni je vzhledem k dobré životní úrovni velmi pravděpodobné, že se aktuálně nacházíme v bodě, kdy je nejvýhodnější vzít si hypotéku a vybrat si nemovitost pro investici právě teď.

 

Zvyšování hodnoty v budoucnosti = ideální investice

Ceny bytů v Plzni stále rostou. Stejně tak se zvedá hodnota rodinných domů a ani chaty nebo chalupy nezůstávají pozadu. Pozemky v Plzni na vhodné lokalitě jsou výbornou investicí, kde můžete očekávat výrazné zvýšení hodnoty s přibývajícími léty a prohlubujícím se nedostatkem kvalitních nemovitostí a pozemků na trhu. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že investujete do nemovitosti, je právě teď nejvhodnější doba a není na co čekat.