Bez pořádného spánku to nejde, potvrzují čeští olympionici

Tropico - PR - Že kvalitní spánek je nenahraditelný, potvrzují i čeští o... (1)Být vrcholovým sportovcem není jen tak. Kromě tréninku člověk potřebuje promyšlený jídelníček a bez debat je i kvalitní spánek. Právě ten se ale stal kamenem úrazu na letošní olympiádě v Riu – s Čechy nakonec musely na olympiádu odletět i nové matrace.

 

 

 

Na předvoj v čele se šéfem Českého olympijského výboru čekalo před olympiádou v Riu překvapení. Na postelích byly totiž připravené tenké molitanové matrace, které v žádném případě neodpovídaly požadavkům sportovců.

Pro 106 českých závodníků se proto urychleně připravovaly speciální zdravotní matrace na míru. Jsou na nich dokonce napsaná jména konkrétních sportovců a olympionici je mohli testovat už doma.

Tropico - PR - Že kvalitní spánek je nenahraditelný, potvrzují i čeští o...

Nová matrace zlepší spánek. Kterou ale vybrat?

S rozlámaným tělem ale člověk ráno vstávat nechce, i když není člen olympijské výpravy. Zaměřte se proto taky na matraci – při jejím výběru je důležité zohlednit typ postavy, fyzickou aktivitu i zdravotní potíže a dispozice. A víte, jaká matrace se hodí třeba pro alergiky?

Každý od své matrace čeká něco jiného. Například lidé trpící na noční pocení ocení matraci se studenou pěnou, kterou najdou třeba v latexových matracích Tropico. Studená pěna odvede všechno zbytečné vlhko z postele pryč, takže se nemusí bát ani nepříjemných plísní.

Zdravotní matrace se obvykle používají v nemocnicích a  zdravotnických zařízeních pro dlouhodobě nemocné pacienty. Tyto matrace totiž brání před proleženinami správným rozložením váhy člověka a zajišťují potřebnou oporu pro celé tělo.

Tropico - PR - Že kvalitní spánek je nenahraditelný, potvrzují i čeští o...

Nejlepší rada: prostě se v obchodě natáhněte

Je lepší latexová nebo zdravotní matrace Tropico? Od počítače to nezjistíte. Určitě vám ale poradí ve specializovaném obchodě, kde odborní prodejci doporučí ideální matraci a nabídnou vám ji k vyzkoušení. A určitě se za radou a zkoušením nebudete muset vydávat přes půl republiky.