Podle čeho vybrat tu správnou matraci přímo pro vás?

Výběr správné matrace je opravdu důležitý, jelikož pouze kvalitní matrace vám zajistí kvalitní spánek. A právě kvalita spánku je důležitým faktorem pro zdravé fungování celého těla a také organismu. Nešetřete na svém zdraví a pořiďte si tu nejkvalitnější matraci.

 

Výběr matrace dle její nosnosti

Nosnost matrace je vždy dána použitými materiály a matracovým jádrem. Takže čím vyšší je objemová hmotnost matrace, tím je i vyšší odolnost vůči zátěži. Obvykle je doporučováno spíše tvrdší lůžko, které se ale dobře přizpůsobí tvaru těla – a to bez ohledu na to, zda spíme na zádech, na boku, na břiše.

 

Výběr matrace dle její tuhosti

Tuhost matrace se rozděluje do pěti kategorií:

  1.  velice měkká matrace – vhodná spíše pro děti
  2.  středně měkká matrace – vhodná pro ty, kdo preferují měkčí spaní
  3.  střední matrace – nejvhodnější, pro běžné váhové zatížení, to je 70 až 100 kg
  4.  tvrdší matrace – hodná pro ty kteří preferují tvrdší spaní
  5.  extra tvrdá matrace – vhodná pro extrémní váhové zatížení

Výběr matrace dle její životnosti

Musíte myslet na to, že i když má vaše matrace životnost 15 let, její vlastnosti po tak dlouhé době rozhodně nebudou stejné, jako v den, kdy jste si ji koupili. Unavenost je totiž také vlastnost všech materiálů. Z hygienického hlediska je nejvhodnější měnit matrace každých 7 let. Dejte si, ale pozor na prodejce, který nabízí záruku na matraci až 25 let. Žádná matrace tak dlouho nevydrží, a když budete chtít po 10 letech reklamovat, Bude vám řečeno, že jste jí prostě používal, takže je opotřebená.

 

Výběr matrace dle ceny

Na kvalitních matracích byste rozhodně neměli šetřit. Jak již bylo řečeno, zajistí vám kvalitní spánek, který je velice důležitý pro celé vaše tělo. Rozhodně byste tedy neměli kupovat matrace do 2000Kč, ideální poměr cena vs kvalita by měl být na matracích za cenu okolo 5000.

Už jste si taky vybrali tu svou?