Supellex – přírodní linoleum

Kdo by neznal nejrozšířenější podlahovou krytinu – linoleum. Lidově řečeno lino, je velice oblíbeným materiálem pro naše podlahy. V současné době představuje linoleum již 100 % přírodní produkt vyrobený ze lnu, korkového prachu, borovicové kalafuny a minerálních plniv. Bohužel je neprávem zaměňováno s PVC, které obsahuje chemické příměsi.

Přírodní linoleum zažívá v současné době velký „boom“. Nechte se také zlákat výhodami této krytiny a vneste do svého interiéru styl i praktičnost.

 

Vlastnosti a přednosti linolea

 • Výborně izoluje, je pružné a odolné vůči oděru.
 • Díky perfektním hygienickým a protialergickým vlastnostem je používáno ve zdravotnickém a nemocničním prostředí.
 • Je pružné a tlumí „kročejový“ zvuk.
 • Péče o linoleum je nesmírně jednoduchá.
 • Životnost linolea čítá až několik desítek let.
 • Vhodná podlahová krytina pokud máte doma alergika, nebo astmatika (nezadržuje bakterie a mikroorganismy jako například koberec).
 • Neohrožuje životní prostředí.
 • Neobsahuje chemické látky.

 

Linoleum je k dostání v různých variantách

 • Klasicky v roli, tak jak všichni známe.
 • Ve čtvercích. Zaručuje variabilitu při pokládce.
 • Plovoucí systém linolea je další verzí ve vašem výběru.

 

Pokládka

Pokud jste si vybrali ten správný odstín pro Váš interiér, přichází na řadu pokládka krytiny. Je nutné důkladně připravit podklad. Musí být precizně rovný a bez jakýchkoliv nečistot. I sebemenší nerovnost by se mohla nepěkně „vyrýsovat“. Pod linoleum si pořiďte paro-nepropustnou folii. Jelikož má linoleum tendenci se pohybovat, dejte si záležet na výběru správného lepidla. Nechte si poradit od odborníků. K finálním úpravám patří začištění za pomocí obvodových lišt. Ty dodají podlaze ten správný „look“.

 

Údržba a čištění přírodního linolea

Ihned po pokládce přichází na řadu očista Vaší nové podlahy. Linoleum musí být čisté a připravené na ošetření polymerovou disperzí. Poté dopřejte přírodnímu linoleu jednu až dvě vrstvy ošetřovací emulze s voskem. Dbejte na správný postup dle návodu výrobce. Touto kúrou připravíte podlahu na běžné používání a zátěž, které bude denně vystavována.

Běžný a pravidelný úklid můžeme provádět dvěma způsoby. Na výběr máme suchou i mokrou cestu. Suchá cesta obnáší setření nečistot utěrkou z mikrovlákna, nebo vysavačem. Odstraníte tak veškerý prach. Mokrá verze úklidu spočívá v setření celé plochy pomocí mopu s čistou vodou.

Plus pro Vaši podlahu – případné škrábance a rýhy stačí ošetřit za pomocí pasty ze směsi včelího vosku a rozemletého korku. Zajistíte tak Vaší podlaze delší životnost a stálou krásu.

 

Pestré a veselé barvy

Linoleum je vhodné prakticky do každé místnosti Vaší domácnosti, kde Vám zajistí maximální hygieničnost. Lze tedy použít i do dětského pokoje a oživit tak vnitřní prostor. Na výběr máte ze široké škály barev a vzorů. Jemné pastelové i veselé až výrazné barvy.

Přírodní linoleum DLW Flooring Marmorette PUR:

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/